RetroPoradna – část 23.

Poradna Lorda Voldemorta… a těch dvou, no.

Jelikož vám zdrhla šéfredaktorka, a já mám teď docela dost blaženého volného času, rozhodl jsem se využít svých skvělých novinářských schopností a připravit vám netradiční poradnu. Stejně už to tu začíná být nuda, ne? Pořád jen ti dva poskoci… Navíc, co vám mám povídat. Snape není ani zdaleka tak chytrý, jak se pořád tváří. Kdyby totiž byl, není tam, kde je. Bohužel tu prý nemám být vulgární, takže kde je, si už domyslete sami. (+ přidejte si k tomu přídavné jméno od slova “Filch”) A co se Malfoye týče. Chm, vážně mu věříte, že má největší…orgán ze všech? I kdyby měl, ve své nadutosti si hledí jen sám sebe. Jedna moje…řekněme známá, se mi takhle svěřila, že s ním strávila noc, a Lucius nedělal nic jiného, než že pózoval před zrcadlem a nutil ji fotit ho v perverzních polohách. Chudera si tak ani nepřišla na své. To má být varování pro vás, dámy, které těmto dvěma inteligentům skočíte na lep. Ale pro mě za mě, si to vyzkoušejte každá sama. Dnes je to vůbec nějaký trend tahat se s kdejakým primitivem. Zamyslete se nad sebou, nepotkáváte denně mnohem lepší muže, než ty nuzáky, co máte doma?

No, nebudu tu moralizovat. Raději se pustíme rovnou do práce.

Dark Lord

Jaké tři věci byste si vzali na pustý ostrov a proč?

Žofie

Severus Snape: Hůlku – to je snad jasné, svoji knihovnu – to je snad taky jasné, a Filche a to je taky jasné, ne.

Lucius Malfoy: Chcete se zeptat, bez čeho se neobejdu? Samozřejmě bez hůlky, všechno ostatní jsem schopen si s její pomocí obstarat. Musím ovšem říci, že pobyt na pustém ostrově by rozhodně nebyl podle mého gusta, proto o tom ani nehodlám příliš přemýšlet.

Dark Lord: Cigarety, chlast, svoje zvířata. Proč? Znáte lepší způsob jak trávit dny, než se opíjet, povídat si se psama, případně znásilnit nějakou domorodou kost a potom si zapálit cigaretku?

 

Co mám dělat, aby můj partner během aktu neusínal? (vždycky v tom nejlepším) A to mi stále tvrdí, jak ho vzrušuju.

Kathrine

Severus Snape: Váš partner během aktu usíná?! Myslím, že byste s ním měla zajít ke sv. Mungovi. Chlap, co usíná při sexu, nemůže být v pořádku. Ačkoli – jste si jistá, že ho strká na to správné místo?

Lucius Malfoy: Milá Kathrine, otázkou je, zda k sexu přistupujete aktivně vy. Pokud jenom ležíte a necháte se obskakovat, každého muže to za chvíli unaví. Váš případ bude pravděpodobně vyžadovat osobní konzultaci. Prosím pošlete mi sovu, kdy se dostavíte na Manor. Pokud ani poté se přístup vašeho partnera nezlepší, najděte si jiného.

Dark Lord: Doporučuji souložit na hřebíkovém koberečku, střepech, nebo žhavých uhlíkách. Pokud to nepomůže, soustavně ho píchejte do pozadí špendlíkem, či mu vyhrožujte, že až usne, zavoláte na něho svého souseda homosexuála.

Dobrý den,

povím vám takový příběh a vy mi potom zodpovíte otázky. (Pokud budete chtít samozřejmě.)
Jedna moje kamarádka žila už několik let se svým přítelem. V jejich vztahu to občas docela vřelo, až to vypadalo, že se vzájemně oddělají, nebo se rozejdou. Přitom ale pořád drželi dohromady jako přilepení. Potom ale jela na výlet do Tibetu a tam potkala jednoho horolezce, do kterého se šíleně zamilovala. Vypadalo to, že se zbláznila. Sbalila se a odstěhovala se k němu. Věděla, že to není napořád, a že svého původního přítele pořád miluje, ale udělala to. Teď už trochu vystřízlivěla a ptá se mě, co má dělat. Nechce se vrátit zpátky, ale ví, že to jednou bude muset udělat. Má počkat do té doby, než ji horolezec opustí, nebo se s ním hned rozejít a jít prosit o odpuštění domů? Jaké má podle vás šance, že jí bude odpuštěno? Jak byste situaci řešili vy?

Vanda

Severus Snape: Pokud se vrátit nechce, nevidím jediný důvod, proč by se měla vracet. Žena prosící o odpuštění, klečící muži u nohou a prolévající potoky slz, je něco, co se mi z duše protiví. Zažil jsem to jednou a nerad bych to viděl znovu. Co má člověk s takovou ženskou dělat? Nezbude mu, než jí vyhovět, aby přestala řvát. Je tedy pravděpodobné, že vaši kamarádku její přítel vezme na milost, a pak si za to bude zbytek života rvát vlasy. Nechť tedy vaše kamarádka použije zákeřné ženské zbraně, ale na to by myslím přišla i sama.

Já bych situaci řešil tak, že bych si, jakmile se za vaší kamarádkou zabouchly dveře, našel jinou rozhoďnožku. Protože takových, které vás opustí, jakmile se jim to hodí, je všude spousta.

Lucius Malfoy: Tak to je typicky ženské chování: při každém zamilování pálit mosty. Já byl v životě zamilovaný mnohokrát a kdybych se měl pokaždé chovat jako ona slečna, byl by ze mě štvanec a duševní troska. Vaše přítelkyně by si měla ujasnit, kterého muže chce pro život, a s tím zůstat. Milenců může mít kolik chce. Jestli jí její partner odpustí, nemohu říci. Udělat mi tohle některá z mých milenek, bylo by mi to celkem jedno, mám jich dost. Pokud by mi to udělala Narcissa a věděl by o tom ještě někdo další – kromě onoho pána, o kterého bych se postaral tak, aby už nikomu nic neprozradil – pošpinila by tím čest rodu Malfoyů a vyhodil bych ji.

Dark Lord: Zastřelit. Ji, ho, a v případě, že jí její původní partner odpustí, i sebe. A jen tak mezi náma, je to ta příjemnější varianta. Jako druhé bych navrhoval vykastrovat horolezce, ženskou hodit lvům a kamarádku co o tom všem věděla dát k dispozici Smrtijedům.

 

Vaše oblíbená postava z historie?

Lars

Severus Snape: Albus Brumbál – byl to skutečně velký kouzelník, to uznává i Pán zla, ale nyní je už jen historií.

Lucius Malfoy: Pán Zla je minulost, současnost i budoucnost.

Dark Lord: Ano. Inteligence Severuse Snapea zamrzla někde v pátém ročníku. Nebo už v nočníku? Veřejně hlásat takové bludy… Albus Brumbál byl skutečně velký… idiot. Kdo jiný by svěřil svět do rukou teenagerovi, který si pomalu neumí zavázat ani tkaničky. Sice uznávám, že pan exředitel Bradavic uměl pár dobrých triků, ale toť vše. Kdyby byl skutečně takový génius, porazil by mě sám.

Dle mého skromného názoru byl skvělým vůdcem, taktikem, diktátorem a jednou z největších postav historie, Napoleon Bonaparte. Ano, mudla. V tomhle případě jsem ochoten udělat výjimku a obrazně se tomuto vůdci poklonit. Na paty mu šlapou snad jen Attila a Čingischán. Moderní diktátoři měli situaci až příliš ulehčenou civilizačními vynálezy, dobovými krizemi a hloupostí svých kolegů.

 

Dobrý den pánové,

zajímalo by mne, co si myslíte o stalkingu. Spíše, než že byste ho sami praktikovali (mno…možná pan Snape?), jste se nepochybně stali jeho “oběťmi” (jak tak sleduji místní poměry :). Jaké pocity jste při tom zažívali? Cítili jste se skutečně někdy být ohroženi, nebo spíše polichoceni? Považujete stalking za úchylku? Měl by být podle vás trestný, jak se to snaží prosadit nový návrh trestního zákona?

Předem děkuji za odpověď.

Elisabeth

Severus Snape: Vážená slečno,
nejsem šmírák a tudíž nic takového nepraktikuji. Obětí jsem se stal, co si vzpomínám všeho všudy jen dvakrát. Bylo to krajně obtěžující a zcela popírám, že bych se zmizením dotyčných osob měl cokoli společného. Prostě pochopili, že to nikam nevede a nechali toho. Za úchylku to nepovažuji, spíše za nedostatek intelektu a hrdosti. Je to obtěžující a ubohé a rozhodně mi to nelichotí, leze mi to na nervy. Trestné by to být nemělo, ale obtěžovaný by měl mít právo bránit se všemi dostupnými prostředky – s důrazem na všemi.

Lucius Malfoy: Je příliš zaneprázdněn čtením rad ohledně péče o pleť v jednom dámském časopise, co tady našel pod stolem, když se mu tam zakutálela lentilka, takže vám své mínění sdělí pravděpodobně (=možná) příště.

 

Dark Lord: Né, že bych nevěděl, na co se ptáte, ale pro jistotu – a hlavně pro blaho čtenářů, jsem nahlédl do slovníku cizích slov.

Stalking:

Stalker je člověk patologicky posedlý zájmem o jinou osobu, často veřejně známou.
Projevuje se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit dotyčné osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a může vzbuzovat strach; někdy ústí až v trestní stíhání stalkera.

Jistě, dalo by se říct, že jsem něco takového praktikoval na spratka Pottera. Ovšem ze zcela jiných důvodů, než to takový stalker zřejmě dělá. Já se ho chtěl zbavit. Byla to tedy nutnost. Jinak takové věci nedělám. Pokud s tím nějak souvisí šmírování…to slovo nemám rád, řekněme takové…sledování dané osoby v situacích, kdy o tom nemá páru, to je jiná. Nikdy vás nezajímalo, co dělá váš přítel/vaše přítelkyně, když je sama? Je to poměrně zajímavý pocit být při něčem…je to zajímavé. Zas tak často to ale nepraktikuji.

Obětí posedlých nebývám, nebo to nemá dlouhého trvání. Umím se o sebe postarat. A o ně ve většině případů taky. Ohrožený se necítím být nikdy, proč taky, že. Úchylka? Víte, co mi vážně příde jako úchylka? – Nosit růžové kalhoty. Pro mě za mě, ať si kdo chce, sleduje a obtěžuje koho chce, ale ať při tom volí černou. Má to pozitivnější účinky na okolí.

 

 

Čirou náhodou došlo do redakce i pár…přišel do redakce i pár dotazů přímo pro mě.

Pro Amona, pána Zla

Jak se někdo může stát Vaším stoupencem Smrtijedem?

Syriana

Amon: Docela jednoduše. Stačí umět číst, psát, počítat do dvaceti (víc lidí na odpravu jednomu Smrtijedovi jednorázově ze zásady nedávám) a být loajální. Dalším předpokladem je být ochoten/ochotna okamžitě zemřít, všechno mi obětovat a pokud možno nemít děti. – Nerad z nich dělám sirotky. Pokud máte zájem, nábory probíhají neustále, stačí se zastavit někdy v mé kanceláři na hradě.

A Pána Zla bych se chtěla zeptat, jaké povolání by dělal, kdyby nebyl Pánem Zla?
Dostává vůbec za to, že je Pán Zla nějaké peníze?

Veronica

Pán Zla: Peníze nedostávám. Beru si je sám. (Na poště, v bance…)

Co bych dělal… Možná bych byl učitelem. Lidé se nejlépe ovlivňují ve škole a čím mladší, tím jednodušší manipulace. Nebo bych fušoval do politiky, vždycky se najde dost šílenců, kteří jsou za příslib moci a volné ruky ochotni následovat prakticky kohokoliv.

Dark Lord, Severus Snape, Lucius Malfoy a ta myš v rohu místnosti, co na nás pořád tak blbě čumí!

PS: Tak přece jen jsme Luciuse za pomoci peněz, drog a obrázků z Playboye donutili zodpovědět otázku slečny Elisabeht…

Poté, co jsem si musel nechat vysvětlit to ohavné mudlovské slovo, na které se ptáte, vám říkám, že mě to vůbec neobtěžuje. Pokud je někdo mocný, slavný nebo jinak populární, musí s tím počítat. Navíc, kdyby mě to opravdu obtěžovalo, dokážu se ubránit. Za trestné bych to rozhodně nepovažoval. Svět je divadlo, milá slečno, a my jsme jen herci. A já jsem opravdu dobrý herec. Nevadí mi ani, když mě někdo pozoruje v intimních situacích, naopak. I já sám se rád podívám. Ale to se tuším jmenuje jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-) 
:whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)  :lol:  :flower:  :love: 
:-?  :o  :p